Granie w chmurze na Surface Duo?

Granie w chmurze na Surface Duo?

Wczoraj Microsoft zaprezentował swój produkt o nazwie Surface Duo. Celowo piszę produkt, bowiem nie bardzo wiadomo jak nazwać to urządzenie. Smartfon? Tablet? Spójrzcie zresztą na nowy promocyjny filmik.

Niezaleźnie jednak od tego jak nazwać odpowiednio to urządzenie, mnie najbardziej zainteresowała akcja rozpoczęta w 1:35 minuty filmiku. Widzimy tam dziewczynę grającą na Surface Duo w jakieś wyścigi. Nie korzysta ona jednak z zewnętrznego kontrolera, a za kontroler do gry służy samo urządzenie. Trzeba przyznać, że wygląda to dość ciekawie.

Na jednej ze stron urządzenia, tam gdzie są ewentualne przyciski do gry widzimy również logo Xbox sugerujące, że dziewczyna gra właśnie w jedną z gier poprzez usługę xCloud firmy Microsoft (publiczne testy usługi zostały już rozpoczęte i są dostępne dla graczy z USA, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej), a więc nie potrzebuje do tego kontrolera Xboxa. Oficjalnie Microsoft tego nie potwierdził, niemniej czy można się dziwić takiej interpretacji? Wydaje się, że kiedy już xCloud wystartuje, to także w wersji działającej na Surface Duo.

Oczywiście kilka sekund filmu nie da nam odpowiedzi na wszystkie pytania, niemniej wydaje się, że Microsoft powoli zaczyna promować granie w chmurze za pomocą swojej usługi. Film kończy się zastrzeżeniem, że urządzenie jest prototypem i że są możliwe zmiany funkcjonalności i w działaniu. Urządzenie ma trafić do sprzedaży pod koniec przyszłego roku.