Niebawem testy Projektu Atlas od EA

Niebawem testy Projektu Atlas od EA

Dzieje się! Ken Moss z EA za pośrednictwem medium.com poinformował w swoim wpisie, że jego firma startuje z pierwszymi testami projektu Atlas.

Będą to testy dotyczące ogólnej infrastruktury, testy wydajnościowe, które mają pokazać, że dzisiejsze możliwości są już w pełni wystarczające do tego, aby granie w chmurze było zarówno możliwe, jak i atrakcyjne dla graczy.

Wiadomo, że jednym z głównych czynników ryzyka są możliwości sieciowe, czasy oczekiwania, wszelkie opóźnienia.

Ken wspomniał, że do tego celu wykorzystują chmurę obliczeniową AWS od Amazona, tak więc dzieje się :).

via GIPHY

Swoją drogą ciekawe, że wśród udostępnionych do testów gier wymienia się między innymi Fifę 19 (pozostałe gry to Titanfall 2, Need for Speed Rivals i Unravel), której fani często narzekają na lagi podczas gry online. Sam jestem ciekaw jak im się to uda.

Czym jest Projekt Atlas?

Projekt Atlas to odpowiedź EA na nadchodzące usługi Google Stadia i xCloud firmy Microsoft. Zgodnie z informacjami prasowymi umieszczonymi na stronie EA w październiku 2018 roku (link):

Jest to platforma od podstaw tworzona z myślą o ujarzmieniu niebywałej mocy drzemiącej w chmurach obliczeniowych oraz sztucznej inteligencji i przekazania tego potencjału twórcom gier w postaci potężnego, wszechstronnego i prostego w użyciu narzędzia.

Brzmi dość ogólnie, niemniej dalej możemy znaleźć informację, że nad usługą pracuje ponad 1000 pracowników EA, a to pokazuje poza skalą działania, także chęci i wiarę firmy w tę inwestycję.

Aby przystąpić do testów projektu Atlas (z tego co wiadomo pula jest ograniczona, więc nikt nikomu niczego nie zagwarantuje) należy przejść na stronę https://go.ea.com/cpt i dostać się do EA Community Playtesting.

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Share This: