Premiera Google Stadia. Niestety opinie nie są najlepsze

Premiera Google Stadia. Niestety opinie nie są najlepsze

Magiczna data, czyli 19 listopada już z nami. Dokładnie jeden dzień minął od oficjalnej premiery najnowszej usługi Google, a więc Stadii.

Jakie są opinie? No d*** nie urywają, a często można nawet zauważyć, że premiera okazała się zwyczajnie klapą. Na co narzekali gracze (przypominam, że usługa dla mieszkańctów między innymi Polski jest póki co niedostępna, chociaż może i dobrze..)?

  • Najważniejsze, czyli opóźnienia w grze, są niestety dość wyraźne
  • Znaczne różnice w jakości miedzy usługą wykorzystywaną za pośrednictwem przystawki Chromecast Ultra, a stroną usługi (ok 30fps na niekorzyść Chromecasta!)
  • Możliwość grania wszędzie nie działa
  • Jedynie Chromecast działał w 4K (wersja web 1080p)
  • Spore różnice w stabilności podczas grania na kablu, w Wi-Fi (to akurat dość zrozumiałe)

Jak widać, jest sporo do zarzucenia. Google robi swoje, wypuszczając zachęcający trailer do swojej usługi, ukazujący rewolucję w grach komputerowych, która wierzę, że wcześniej, czy później i tak nastąpi.

Niestety póki co, jest to trochę mało. Czekamy na jakieś oficjalne wypowiedzi pracowników giganta, tym bardziej, że wobec problemów Stadii, w lepszej sytuacji stawiany zaczyna być xCloud Microsoftu, którego premiera dopiero przed nami (prawdopodobnie 2020).

Ciężko powiedzieć, z jakimi problemami będzie się borykać usługa konkurencji, niemniej po ostatnim X019 wiemy, że w ramach testów graczom zostanie udostępnionych 50 gier.

Share This: