Ubisoft zachwycone możliwościami Google Stadia

Ubisoft zachwycone możliwościami Google Stadia

Alain z Corre z Ubisofu wypowiedział się ostatnio bardzo pozytywnie na temat usługi Google Stadia jak i samej idei grania w chmurze.

W przeszłości bardzo wcześnie wprowadziliśmy wiele nowych technologii, na przykład Wii z Wiimote lub Kinect. Uważamy, że technologie przesyłania strumieniowego i gier w chmurze wnoszą coś dodatkowego do naszej branży. Podoba nam się pomysł, aby użytkownik miał więcej opcji na korzystanie z gier. Niezależnie od tego, czy korzysta z gier w sposób tradycyjny, czyli kupując grę fizyczną, pobierając, czy woląc streamować gry, daje to nowe możliwości. Dzięki temu będziemy przyciągać nowe kategorie graczy.

Niektórzy ludzie nie chcą kupować fizycznej maszyny ani produktów, a ludzie w niektórych krajach uważają, że wygodniej jest przesyłać strumieniowo gry - a na świecie jest ich mnóstwo.

Streaming da nam dwie rzeczy. Pierwszą jest możliwość tworzenia różnych gier. Dzięki możliwościom serwerów w chmurze będziemy w stanie wprowadzić nową generację gier za kilka lat.

Nie ma się co dziwić, że Ubisoft wspiera usługę firmy Google, jest to też w jej interesie. Wśród gier znajdziemy np. takie tytułu jak Assassin’s Creed Odyssey, The Division 2, Ghost Recon Breakpoint.