Wg. Google Stadia ich Multiplayer będzie lepszy od tradycyjnego

Wg. Google Stadia ich Multiplayer będzie lepszy od tradycyjnego

Kilka dni temu w podkaście Kinda Funny swoją obecność zaprezentował Jack Buser, dyrektor ds. gier w Google Stadia.

Co warte odnotowanie, to stwierdził, że tryb multiplayer w usłudze Google Stadia będzie lepszy od tego tradycyjnego, dostępnego np. na konsolach. Wg. niego możliwe ma być granie równocześnie tysiącami graczny, a dla samego Jacka Busera Stadia ma być największą na świecie imprezą LAN, która ma oferować granie w wiele osób przy jednoczesnym zachowaniu jakości połączenia sieciowego między graczami.

Nie wiem jak wy, ale ja jako fan Fify nie mogę się doczekać chwili (i to niezależnie od technologii użytej) kiedy sytuacji z lagami w czasie gry po prostu nie będzie. A kończąc wątek Fify, to nawet nie wiadomo, czy będzie ona dostępna w usłudze (będzie za to Football Manager 2020 i kolejna edycja NBA 2K20).

Wracając do wywiadu z podcastu, Jack powtórzył opinię wielokrotnie słyszaną, że Cloud Streeming to szansa dla biedniejszych osób, których nie stać na zakup nowych sprzętów, czy modernizowanie starych. Niewątpliwie fajnie to brzmi, niemniej może być ciężkie do zrealizowania ze względu na trudności póki co z jakością i kosztem internetu na świecie.


Photo by Florian Olivo on Unsplash

Share This: