xCloud w wersji testowej - pierwsze wrażenia

xCloud w wersji testowej - pierwsze wrażenia

W oczekiwaniu na Google Stadia, Microsoft uruchomił swoją wersję usługi związanej z graniem w chmurze, czyli usługi xCloud. Na ten moment usługa jest dostępna tylko dla beta testerów z USA, UK i Korei Południowej.

Gracze w trakcie testowania mają możliwość uruchomienia następujących gier (póki co te tytuły nie znalazły się na liście gier dostępnych w konkurencyjnej Stadii):

  • Gears 5
  • Halo 5: Guardians
  • Killer Instinct
  • Sea of Thieves

Opinie o działaniu gier za pośrednictwem chmury są z reguły bardzo pozytywne, ale niektórzy zauważyli już pewne irytujące nawet wady w działaniu usługi.

Paul Thurrott, w swojej recenzji wspomniał, że czekał ok 30-45 sekund na odpalenie Gears 5, ale co ważniejsze nie zaobserwował opóźnień w trakcie gry. Docenił również doskonałą grafikę w grze. Podobne wrażenia miał uruchamiając Halo 5.

Więcej opinii znajdziecie na reedicie, gdzie pojawiają się również opinie o opóźnieniach, niemniej odnosi się wrażenie, że same beta testy przebiegają pomyślnie i więcej jest zachwytów, niż narzekań. Czekamy z niecierpliwością na wersję dla PL!

Share This: